Bidragsytere/gaver
Bidragsytere/gaver


Tradisjonen tro trykker vi julekortet vårt i Tidende i stedet for å sende ut pr. post til alle kundene våre.
Vi bruker heller disse pengene på utstyr og forbruksvarer til tannlegekontoret på Haydom.
I år var NTF v/Tidende så sjenerøse å gi oss 5000,- i rabatt på annonsen, penger som selvsagt går direkte inn på ”Tannleger for Haydom” kontoen som igjen, uavkortet brukes til å sponse fly- billetter til frivillige tannleger som vil arbeide på Haydom.
Vil du støtte en kollega ved å gi noen kroner til Tannleger for Haydom i dag!
Les mer på neste siden: Givere til Haydom!
Lyst til å være tannlege på Haydom?
Ta kontakt hvis du har lyst eller anledning! jan.thomassen@dentalnet.no eller til tannlege Peter Olstad som er den som har vært der nede aller mest.

Haydom fikk i mars 2000 installert sitt nye tannlegekontor. Nå trengs det tannleger.
Sykehuset drives og finansieres delvis av offentlig støtte og delvis av pasientenes betalingsevner. Pr. i dag er det ikke økonomi til å lønne en fast tannlege.
Vi ønsker derfor å hjelpe Haydom med å skaffe både penger og frivillige tannleger som kan tenke seg en kortere eller lengre periode i Tanzania.
Oppfordringen og budskapet er derfor som følger.

Kjære alle tannleger, kunder og mulige støttespillere i dentalbransjen:
For å få nytte av det ustyret som nå er montert, og for å få i gang Dr. Olsens planlagte tannhelsearbeid i Haydoms distrikt, trenger sykehuset all den hjelp det kan få.
Kanskje det finnes eventyrlystne tannleger, som kan tenke seg å gi litt av sin tid, samtidig som man:
For som Ole Halgrim sa: ”i Afrika er ikke tiden noe du har, men noe som kommer til deg!”
Og til slutt et velment råd fra noen som har gjort det før dere:
Kombiner turen med noen dagers safari først og avslutt med noen dagers badeferie!
(Se for øvrig siden: "Leserbrev").
Fylkestannleger, og andre arbeidsgivere i bransjen.
Jeg er som arbeidsgiver selv overbevist om at noen ukers permisjon til en dyktig og stabil ansatt, som vil bidra her, gir mer på lang sikt enn noen kroner i kassen, eller en ekstra fridag!!! Oppfordringen er derfor, se positivt på eventuelle permisjonssøknader som måtte komme inn!
Dental Sør har allerede bidratt ved å montere utstyret uten kostnader for sykehuset. Kanskje bidrar vi også til en billett for en ”eventyrlysten” tannlege som vil gi litt av sin tid?
Vi kjenner også positivt til andre med tilknytning til bransjen som kan tenke seg å bidra økonomisk. Hvorfor ikke gi ditt bidrag til "Tannleger for Haydom" kontoen i dag?
Vår målsetning er å skaffe frivillige tannleger til Haydom. Og med din og andres hjelp, økonomi til å gi dem som ikke har anledning til å betale billetten sin selv, en billett til Tanzania mot at de gir noen uker av sitt liv til tannhelsearbeidet rundt Haydom.
Reisen kan kombineres med hva du/dere måtte ønske av andre afrikanske opplevelser.
Tannlege og kunstner Dagfinn Holtann praktisk talt maler for Haydom!
Dental Sør Gruppen
Postboks 901
4509 Mandal
Tel: |
38 27 88 88 |
| Fax: | 38 27 88 89 |
| E-Post: | post@dentalnet.no |